Parketi paigaldus aluspõrand peab olema korralikult ettevalmistatud, puhas, kuiv, sile ja stabiilne. Betoonaluspindade korral, tuleks kindlasti kasutada parketi ja betooni vahel niiskustõket, milleks sobib spetsiaalne ehituskile.
Enne parketi paigaldust on soovitav naturaalparketti hoida paigalduskohas avamata pakendis paar päeva, et parkett saaks kohaneda ruumi temperatuuriga. Parketi paigaldus temperatuur ruumis peaks olema vähemalt kuusteist kraadi ja suhteline õhuniiskus neljakümne kuni kuuekümne protsendi vahel.
Parketi paigaldamist alusta ruumi vasakust nurgast, kindlasti tuleb jätta seina ja parkettpõranda vahele paisumisruum 8-10mm, seda kogu ruumi ulatuses. Paisumisruumi distantsi hoidmiseks kasuta parketi paigaldamisel puidust või plastikust kiile, kiilud eemalda peale põranda paigaldamist.
Parketi paigaldamisel ole tähelepanelik ja jälgi, et esimene parketilaua rida oleks paigaldatud täiesti sirgelt. Iga järgnev rida korrektselt eelmise rea soones, nii otsaliited kui küljeliited. Liite korralikuks sulgemiseks kasuta paigaldusklotsi, koputades ettevaatlikult peale laua paika asetamist liitekohale. Otsaliite korrektseks kokkusaamiseks kasuta selleks spetsiaalset metallist abivahendit.
Üldjuhul parkettpõranda paigaldamisel materjalikadu puudub, sest viimase rea lõpetamisel tekkiv tükk on uue rea algustükk. Jälgi, et ridade otsaliited ei satuks teineteisele lähemale kui 300mm. Vajadusel lõika algustükk selle võrra lühemaks, et otsaliited ei satuks liiga lähestikku.
Viimase parketirea laiuse parajaks lõikamisel ole tähelepanelik, et seina ja parketi vahele ei jääks liiga suur paisumisvahe. Hilisemate probleemide vältimiseks on soovitav juba parkettpõranda paigaldamise alguses hoida käepärast tükikest hiljem paigaldatavast põrandaliistust, et jooksvalt kontrollida, kas põrandaliist katab paisumisvahe seina ja parketi vahel