Parketi paigaldus

Parketi paigaldus Tallinnas

  Laminaat -ja naturaalparkett
  Kiireim ja soodsaim lahendus

  Kiire lõpptulemuse saamiseks vana põranda uuendamisel või uue põranda katmisel, on üks soodsamaid ja lihtsamaid võimalusi parketi paigaldus, kasutades selleks laminaatparketti või naturaalparketti. Materjali valikul odavaim variant on kasutada paigaldamiseks laminaatparketti, kvaliteetsem ja kallim variant aga naturaalparkett

  Parketi valik on suur, seda nii värvi, struktuuri, musti, kui ka materjali paksuse osas. Parketi hinnad on samuti väga erinevad. Tänu klick-süsteemile on parketi paigaldus lihtne ja peale paigaldamist kohe kasutamiseks valmis. Laminaatparketi paigaldusel tuleks arvestada ruumi kasutuskoormusega. Näiteks kontoriruumidesse tuleks kindlasti paigaldada laminaatparkett kõrgema kulumiskindlusega.

  Parketi paigaldus tööaja mõttes nii naturaalparketi, kui laminaatparketi osas on sarnane. Suurim lubatud põranda pindala ilma paisumisvahesid jätmata on 240 m2, suurim põranda laius 12 m ja pikkus kuni 20 m.

  Kuidas käib parketi paigaldus Tallinnas?

  Aluspõrand ja ettevalmistustööd
  Korralik eeltöö on hea lõpptulemuse alus

  Parketi paigaldus aluspõrand peab olema korralikult ettevalmistatud, puhas, kuiv, sile ja stabiilne. Betoonaluspindade korral, tuleks kindlasti kasutada parketi ja betooni vahel niiskustõket, milleks sobib spetsiaalne ehituskile.

  Enne parketi paigaldust on soovitav naturaalparketti hoida paigalduskohas avamata pakendis paar päeva, et parkett saaks kohaneda ruumi temperatuuriga. Parketi paigaldus temperatuur ruumis peaks olema vähemalt kuusteist kraadi ja suhteline õhuniiskus neljakümne kuni kuuekümne protsendi vahel.

  Parketi paigaldamist alusta ruumi vasakust nurgast, kindlasti tuleb jätta seina ja parkettpõranda vahele paisumisruum 8-10mm, seda kogu ruumi ulatuses. Paisumisruumi distantsi hoidmiseks kasuta parketi paigaldamisel puidust või plastikust kiile, kiilud eemalda peale põranda paigaldamist.

  Parketi paigaldamisel ole tähelepanelik ja jälgi, et esimene parketilaua rida oleks paigaldatud täiesti sirgelt. Iga järgnev rida korrektselt eelmise rea soones, nii otsaliited kui küljeliited. Liite korralikuks sulgemiseks kasuta paigaldusklotsi, koputades ettevaatlikult peale laua paika asetamist liitekohale. Otsaliite korrektseks kokkusaamiseks kasuta selleks spetsiaalset metallist abivahendit.

  Üldjuhul parkettpõranda paigaldamisel materjalikadu puudub, sest viimase rea lõpetamisel tekkiv tükk on uue rea algustükk. Jälgi, et ridade otsaliited ei satuks teineteisele lähemale kui 300mm. Vajadusel lõika algustükk selle võrra lühemaks, et otsaliited ei satuks liiga lähestikku.

  Viimase parketirea laiuse parajaks lõikamisel ole tähelepanelik, et seina ja parketi vahele ei jääks liiga suur paisumisvahe. Hilisemate probleemide vältimiseks on soovitav juba parkettpõranda paigaldamise alguses hoida käepärast tükikest hiljem paigaldatavast põrandaliistust, et jooksvalt kontrollida, kas põrandaliist katab paisumisvahe seina ja parketi vahel

  Telli parketi paigaldus Tallinnas meie käest või paigalda ise

  Meie käest on sul võimalus tellida parketi paigaldus täisteenusena. Toome vajadusel ise materjalid, lammutame vana põranda, teostame parketi paigalduse, paigaldame põranda- ja ukseliistud.

  Kui parketi paigaldus vajab eelnevat aluspõranda ettevalmistust, näiteks aluspõrand on kaldu või ebatasane, on meil sellele probleemile lahendus. Olles suurte ja pikaaegsete kogemustega ja kasutades selleks spetsiaalseid segusid on aluspõrandate ettevalmistus meie poolt professionaalne ja kiire.

  Telli parketi paigaldus tel. +372 50 46 497 või kasuta meie kontaktvormi https://abi247.eu/kontakt-2-tallinn-harjumaa-tartu/

  Kui soovid parketi paigalduse võtta käsile ise, saame sind aidata tööriistadega, laenuta kõik vajalikud tööriistad meilt. Võta meiega julgelt õhendust  ühendust ja uuri lisa

  Neile kes soovivad parketi paigaldamise ise ette võtta, siin on üks hea ja asjalik video laminaatparketi paigaldamiseks(kahjuks rootsi keelne) aga kuna video on hea, siis ehk pole sellest probleemi. Video on siin: https://www.byggmax.se/alla-våra-filmer/byggmax-tipsar-lägga-parkettgolv-(del-1-så-förbereder-du-dig)

  Back to top of page
  +3725046497